Vánoční předváděcí dny

akce-predvadeni-VanoceVe vánoční čas patří jílovské muzejní předváděcí dny neodmyslitelně k sváteční atmosféře celého regionu.

Na rozdíl od nejrůznějších komerčních jarmarků nabízejících kýčovité zboží asijské provenience, jsou muzejní dny plné českých tradičních zvyků, dovedností a řemesel. Celým muzeem voní vanilka a právě pečené vánoční cukroví, váží se adventtní věnce, foukají vánoční ozdoby, drátuje se, vyšívá, navléká, zdobí a zpívá. Každý návštěvník doslova nasákne vánočním časem a zcela jistě si po pěkném zážitku přodnese i nějaký drobný dárek pro své blízké.akce-predvadeni-Vanoce2

Jílovské předvánoční dny patří již 20 let k místním tradicím a každoročně přivítají na každou sobotu, kdy se pořádají, kolem tisícovky návštěvníků.

Zdobení stromečků

Již tradiční akce v našem muzeu, kdy si v týdnu před Vánočním předváděním mohou děti MŠ a ZŠ ozdobit stromeček vlastními ozobami, které si po skončení akce mohou vyzvednout. Stromečky jsou umístěny v expozicích i ostatních výstavních prostorech do Tří králů. Akce se mohou zúčastnit děti MŠ i ZŠ po domluvě s muzejním pedagogem.

Letos si stromečky ozdobily děti z MŠ Kamenný Přívoz, děti z Klubu předškoláček Dolní Jirčany, MŠ Jílové u Prahy, z družiny při ZŠ Jílové u Prahy a MŠ a ZŠ Davle.


Klub předškolaček Dolní Jirčany

DSCN9202 DSCN9197 DSCN9185


Děti z MŠ kamenný přívoz

kameny_privoz